تاریخ : دوشنبه، 21 فروردين ماه، 1396
موضوع : اخبار

با واردات بی رویه پوشاک، سالانه ۳۸۵ هزار فرصت شغلی از دست می رود

فرهنگ سازی و نهادینه کردن حمایت از کالای داخلی مهم‌ترین گام در تحقق اقتصاد مقاومتی است که این مهم با پشتیبانی مردمی  و تولید کالای با کیفیت محقق خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، رییس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک با اعلام مطلب فوق افزود : پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال ، اتحادیه پوشاک ضمن اعلام آمادگی برای توسعه تولید و اشتغال ، مصمم است تا توسط ۲۰ هزار بنگاه کوچک و زود بازده تحت پوشش  با عزمی راسخ و در راستای تولید دانش بنیان ، اشاعه فرهنگ و حمایت از پوشاک ایرانی در معرفی ، رونق کسب و کار و توسعه صادرات پوشاک گام بردارد.ابوالقاسم شیرازی، ضمن انتقاد از واردات بی رویه پوشاک و نبود نظارت لازم به این عرصه تصریح کرد : بیش از ۳ میلیارد دلار حجم واردات پوشاک به کشور است که این به معنای از دست رفتن ۳۸۵ هزار فرصت شغلی است. بر این اساس واردات بی رویه انواع پوشاک سبب از بین رفتن فرصت های شغلی و اشتغال زایی  برای جوانان شده است و اگر مسوولان از صنایع کوچک و زود بازده حمایت نکنند ، هنر ارزشمند طراحان و دوزندگان  ایرانی به فراموشی سپرده می شود.

این درحالیست که مبارزه با واردات و قاچاق بی رویه کالا، برند سازی پوشاک ایرانی ، برداشتن موانع تولید و عرضه پوشاک در کشور و مشوق های صادراتی باعث تسریع در دستیابی به جایگاه نخست اقتصادی منطقه و توسعه پایدار اقتصاد خواهد بود .

رییس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران اظهار داشت : اصناف و بنگاه های زودبازده نقش بسیار مهمی در چرخه تولید ، رونق کسب و کار و اشتغال زایی دارند و متاسفانه حمایت های لازم از این قشر صورت نگرفته است.

شیرازی گفت : اقتصاد مقاومتی در پی کاهش وابستگی‌ها به محصولات و خدمات خارجی و توسعه کشور است و ترجیح کالاهای داخلی بر اجناس خارجی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که آحاد مردم باید از آن حمایت کنند. از این رو در سال گذشته اتحادیه پوشاک در جهت افزایش ظرفیت تولید و ساماندهی اشتغال ، طی تحقیقات و پژوهش های لازم با شناسایی سرمایه گذاران داخلی و معرفی به تولید کنندگان این حوزه اقدامات ارزشمندی انجام داد.

به گزارش رسیده از اتحادیه پوشاک ، وی همچنین تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را در جامعه منوط به اهمیت دادن این موضوع در رسانه ها دانست و خاطرنشان کرد: رسانه ها با اشراف به داده ها و اطلاعات لازم این حوزه می توانند موجب فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی در بین مردم باشند.

وی خاطرنشان کرد : برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی نخست باید مدیریت فرهنگ سازی به جهت تغییرات متناسب و لازم از طریق مهندسی فرهنگ اقتصادی انجام گیرد تا جامعه درمسیری قرار گیرد که به دو اصل توانستن و مقاومت در برابر فشار برسد و شکل جدیدی از اقتصاد و تولید را سامان دهد که ضمن برآورده کردن همه نیازهای اساسی جامعه، در برابر هرگونه فشار سلطه گران و مستکبران مقاومت کند و از استقلال و خودکفایی بهره مند شود و به مسیر رشد و شکوفایی خود ادامه دهد.
منبع این مقاله : :پرتال اتحادیه صنف خیاطان مردانه و تولیدکنندگان پوشاک مشهد مقدس
آدرس این مطلب : http://ekt-m.ir/63/با-واردات-بی-رویه-پوشاک،-سالانه-۳۸۵-هزار-فرصت-شغلی-از-دست-می-رود/